Split klima soğutmuyor ev tipi klima neden soğutmaz

Split klima soğutmuyor ev tipi klima neden soğutmaz ?

Klima soğuk modda sıcak üflüyor

Klimanın soğutmaması veya  ısıtmamasının en belirgin nedeni bakımsızlık olarak söyleyebiliriz. Bir çok cihazda olduğu gibi klimalarda da periyodik zamanlarda bakımı yapılmalıdır.

Split Klima neden soğutmaz? Bakımı Yapılmayan klimaların filtre gözenekleri tozlardan kapanarak sıcak veya soğuk hava çıkışını zorlaştırır bu durumda ilk yapılması gereken klima filtresini temizlemek olacaktır.Klima filtresini temizlediniz ve klima soğutmuyor ise bu durumda servis çağırmanız gerekmektedir. Klima Servisi Çağrı Merkezi 444 33 19

Klima soğuk hava vermiyor ise bunun için yapmanız gereken kumanda üzerinden klima soğuk ayarı yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz.

Ancak sorun devam ederse tam bakım için servis çağırmak en doğrusudur.Soğuk hava üfleme ya da ısıtmama sebepleri arasında sistem içinde eksilen gaz, çalışmayan kompresör, komut vermeyen elektronik beyinler, yanlış kullanılan kumandalar diğer faktörlerdir.Detaylı klima bakımı yapılıp gaz ölçümleri yapılıp eksiği  tamamlandığı halde klima soğutma yapmıyor ise bu durumda klimanın teknik açıdan çalışmayan parçaları tespit edilip mümkünse onarılması mümkün değilse de değiştirilmesi gerekmektedir. Firmamız 25 yılı bulan tecrübesi ile çözülemeyecek arıza olmadığı gibi yapılan işlemleri de bir yıl garanti vermekteyiz.

Bu tür arızlar da kesin ve en etkin çözüm kompresörün değiştirilmesidir. Kompresörler deki başlıca arıza nedenlerini sıralamak gerekirse : Yüksek kondanser basıncı, sıcaklığı yüksek bir akışkanın kompresöre girmesi ,kompresörün yağsız kalması, elektriksel problemler, akışkan soğutucunun likit halde kompresöre girmesi, belli başlı olanlardır.

Klima Neden Soğutmuyor

Müşterilerimiz en çok aşağıdaki sorular ile bizi aramaktalar klima ısıtmıyor soğutmuyor ne yapmalıyım,ev tipi klima soğutmuyor, arçelik klima soğutmuyor, beko klima soğutmuyor, vestel klima soğutmuyorsamsung klima soğutmuyor, arçelik klima neden soğutmaz, bosch klima ısıtmıyor, split klima ısıtmıyor, beko klima ısıtmıyor, klima neden soğutma yapmaz.

Bir cevap yazın

Bizi Arayın