Klima Faydaları

Klimanın Faydaları

Sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte serinleme yolunu giden kişilerin en büyük yardımcıları hiç kuşkusuz ki klima`dır. Ayarlanabilir tasarruflu klimaların kullanılmasıyla birlikte bunaltan yaz sıcaklarından kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Özellikle serin bir yaz geçirmek isteyenlerin en kısa zamanda tasarruflu klima alması ya da klimalarını bakım servislerine vererek yaz aylarının serin bir şekilde geçirmeleri sağlayabilirler.

Sıcak yaz aylarından kurtulmak isteyenlerin özellikle klima servislerine başvurmaları çok yararlı olacaktır.

Her gün daha fazla sağlığına önem veren insan iç mekan hava kalitesine önem veriyor. Havayı kirleten maddelerin etkilerine hemen maruz kalabilirsiniz veya çok sonra da. Klima bu etkilerin bazılarını engelleme veya azaltma gücüne sahiptir. Enerji tasarrufu amaçlı olarak ev ve binaların inşa yöntemi temiz havanın doğal yoldan geçişini azaltmıştır ve en kötü ihtimal hasta bina sendromuna yol açmaktadır. Evin havalandırmasını durdurursanız evi ısıtmak ve soğutmak için gereken enerjiyi azaltırsınız. Fakat bu aynı zamanda nem oranlarının aynı hava ve hava kirleticilerinin günlerce dolaşması suretiyle ev içinde korunması demektir. Toz, duman, bakteriler, virüsler, küf, mantar ve gazlar ev içinde dolanır.

Klima cihazınızdan maksimum verim almak için düzenli olarak klima servisi ve klima bakımı yaptırmalısınız.

Toz; deriden, saçlardan, elbiselerden ve evin içine girip çıktığımız ayakkabılardan gelir. Küf ve mantarlar tozla beraber gelebilir. Gazlar, boyalar, vernikler ve yapıştırıcılar yüzünden oluşabilir ve en az %50 nem oranı, grip virüsünün yaşama oranını büyük oranda azaltır.

İç mekan hava kirleticilerinin yoğunluğunu azaltmak için çözümler arasında havalandırma, filtreler ve sıcaklık kontrolü bulunur. Klima size bu çözümleri sağlar. Her klimada filtre bulunur. Filtrenin tipi sistemin tipine göre değişir. Entegre havalandırması olan bir sistem daha az etkili bir filtreye sahiptir. Bir filtrenin etkinliği içine hapsettiği partikül miktarına göre ölçülür.

Bir cevap yazın

Bizi Arayın