01 Nisan 2013

Klima Bakımı

Klima Bakımı

                  Klima sistemlerinin, son derece rahat ve sorunsuz çalışması isteniyor ise, klima temizliği ve klima bakımı işlerinin zamanında yapılması gerekmektedir. Seçilecek olan klima bakım servisi, tekniksel açıdan her türlü bilgiye sahip bir ekipten oluşmalıdır. Bu alanda, oldukça güvenilir ve uzman eğitim almış servis elemanlarımız, klima bakımı için, titiz ve başarılı bir çalışma yürütmektedir.

                 Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

                Soğuk ve sıcak hava akımının giriş ve çıkışını sağlayan klimaların

klima bakımları profesyonel çözümler

klima bakımları profesyonel çözümler

bakımları, özellikle kış aylarında ihmal edildiği zaman, çok fazla şikayetle karşılaşılmaktadır. Bu sebeple, klimaların rutin bakımları, mevsim geçişlerinde olmak şartıyla senede iki kez yapılmalıdır. Eğer rutin kontroller zamanında yapılmaz veya kontroller aksatılırsa, dışarıdan içeriye hava alan cihazdan bakteri ve tozlar ortamlara sızar. Tozlar sebebi ile bazı alerjik rahatsızlıklar yaşanırken, bakterilerin de getirdiği bazı klima hastalıkları, kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır.

                Klima Bakımı Neden Önemlidir?

                Klima bakımları, periyodik olarak yapılmadığı zaman, bakteriler ile ortama yayılan klima hastalıkları, sağlık tehdit edici olabilmektedir. Nefes darlıkları, zatüre, astım, kronik yorgunluklar, yüz felci gibi rahatsızlıklar, klima hastalıkları olarak bilinen önemli hastalıklardandır. Bakımsız kullanılmaya çalışılan klimaların getirdiği sorunların arasında bir de yapılan tamir masrafları bulunmaktadır. Çünkü bakımsız kalan cihazlar, kısa sürede masraflı arızalar çıkarabilirler. Bu durumların önüne geçilmesi için,  bakım servisi firmamız gibi son derece işinin ehli bir firmayı tercih edebilirsiniz.

                 Split Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

                Maksimum verim ve yapılacak olan tasarruf için, bakım işlemleri uygulanmaktadır.  split bakım işlemleri yapılırken, klimanın ana ve ara parçalarına zarar verilmeden son derece özenli bir çalışma yürütülmektedir. Enerji sarfiyatını azaltmak amacı ile yapılan periyodik bakımda, alanında uzman eğitim almış olan elemanlarımız, iç ünite ve dış ünite bakımlarını, en doğru şekilde yapmaktadır. Çünkü cihazın her hangi bir parçasında meydana gelen hasar, size olumsuz bir sonuç olarak geri dönecektir. Bu yüzden yetkili bir firma seçerken, deneyimi göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerekiyor. Bakım hizmetleri için, 7/24 iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz

Uzaman Ekipler Tarafından Yapılmalı

Gamir Klima Bakım Servisi olarak siz değerli müşterilerimiz için Klima bakımı hakkında bazı püf noktalar ve bilgilendirme için bu sayfayı oluşturduk. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte klima ihtiyaçlarının da başlayacak olması beraberinde paralel olarak klima bakımı ihtiyaçlarınında oluşmasına olanak sağlamıştır. Klima bakımlarına yüzeysel yapılan bakımlar ile birlikte detaylı iç ve dış ünite bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı bir hava solumak için klima bakımı çok önemlidir. Kış boyunca kullanmadığınız klimalar kirli filtre ve polenlerde kaplı olduğu için temiz bir hava alış-verişi sağlamaz. Klimalarınızın iç ünitede bulunan filtrelerin bakımlarını sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar aşağıda yer almaktadır.

Klima iç ünite yüzeysel bakım;

  1. Bu aşamada yanınızda bir elektrik süpürgesi bulunmalıdır. Çekiş gücü ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.
  2. Öncelikle yapmanız gereken şey klimanın öne kapağını ileriye doğru çekmeniz ve aynı yöntem ile ön yüzdeki filtreyi(leri) çıkarmanız.
  3. Sonrasın filtreyi yanınızda bulundurduğunuz elektrik süpürgesi yardımı ile temizleyebildiğiniz kadar temizlemeniz.
  4. Sonrasında bir musluğun altında tutup gözeneklerin tamamen açılmasını sağlanmalıdır.
  5. klima montaj fiyatı

Hava filtresini temizlerken dikkat etmeniz gereken hususlar;

  • Hava filtresini asla çitilemeyin.
  • Filtreleri güneşte ve asarak kurutmalısınız.
  • Klimanızı filtresi yokken asla çalıştırılmamalıdır.
  • Klima hava filtresini temizliğinde deterjan veya benzeri kimyasallarla yıkamayın

Eğer hala klima bakımı yaptırmadıysanız bizi 444 33 19 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gamir Klima Servisi, siz değerli müşterilerine klima servisi hizmetleri vermekten mutluluk duyarız.

Bizi Arayın