En Yakın Klima Tamircisi

En Yakın Klima Tamircisi

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ev ve iş yerlerinde bulunan klimalar da kullanılmaya başlayacak. Bilindiği üzere klimalar hem soğutma hem de ısıtma işlevi olan cihazlardır. Ancak, birçoğumuz klimayı sadece soğutma amaçlı kullanmaktadır. Durum böyle olunca klima kış ayları boyunca çalışmadan kalması içerisinde toz, mikrop ve bakteri çoğalmasına yol açmaktadır. Bu sebeple yaşam alanlarında bu kadar uzun süre kullanılmadan bekleyen klimaların bakım yapılması gerekir. Klimanın çalıştırılmadan önce size en yakın klima tamircisi bulmanız ve gereken bakımları yaptırmanız önerilir. Size en yakın klima tamircisi klima konusunda bilgi ve birikim sahibi klima tamiri yapan usta olması da önemlidir.

En Yakın Klima Tamircisi

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Klima birçok ortamda soğutma amaçlı kullanılmaktadır. Bu sebeple kış aylarında genel olarak kullanılamadan beklemektedir. Bu durumda klimanız ortalama 6-7 aydan fazla kullanılmadan beklemektedir. Bu süre zarfından ortamda bulunan toz, mikrop ve bakteriler klimanın içerisinde birikmektedir. Özellikle filtre kısmına yerleşen bakteri ve mikroplar uzun süre orada beklediği için çoğalmış durumdadır. Klimayı çalıştırdığınız zaman bu zararlı bakterileri yaşam alanınıza bırakmış olursunuz. Bu durum başta astım olmak üzere birçok hastalığa sebep olmaktadır.

Özellikle küçük çocuklarda daha kötü etkiler doğurmaktadır. Kış aylarında klimanın çalışmadan bekletilmesi klimanın soğutma sisteminde bulunan gazın eksilmesine de sebep olmuş olabilir. Klimada bulunan gazın eksilmesi çok enerji harcanmasına ayrıca yeterince verimli bir soğutmanın yapılmasına engel olur. Klima gazı için bulunduğunuz konuma en yakın klima tamircisi çağırmak uygun olacaktır.

Klima Tamir ve Bakımında Ne Yapılır?

Yaşam alanlarında bulunan klimalar uzun süre kullanılmadan beklemesi veya yoğun olarak uzun süre kullanılmasından dolayı birtakım sorunlar ortaya çıkartabilir. Öncelikle klimaların her yıl filtrelerinin değişmesi temiz ve kaliteli bir hava için gereklidir. Klima tamiri yapan firma öncelikle klimanın filtre değişiminin yapılıp yapılmadığını kontrol etmenizi öğrenmek isteyecektir. Bunun dışında klimada yeterince soğutma olmuyor ve size en yakın klima tamircisi olan birini çağırdığında klima gazını kontrol edecektir. Klimanın verimli soğutma yapmasını engelleyen başlıca husus klima gazının bitmesi veya eksilmesidir. Gelen usta klima gazı seviyesini ölçer ve gereken takviye yapılarak klimanız verimli soğutma yapmaya hazır hale getirilir. Klimanın soğuk hava nakil ve elektrik hatlarından kaynaklanan sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumda size en yakın klima tamircisi gelerek bu sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturur.

En Yakın Klima Tamircisi

Klima Tamir ve Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Klimanızda bakım yaptırmak için size en yakın klima tamircisi olan bir usta çağırdığınızda öncelikle klimanın genel temizlik ve parça bakımlarını yapar. Klima temizlik ve parça bakımından sonra filtre ve klima gazının ölçülmesi gerekir. Klima filtrelerin her yıl değiştirilmesi önemlidir. Klimanız düzenli olarak bir yılı aşan bir sürede kullanılmış olsa ve yine de düzgün çalışsa bile size en yakın klima tamircisi çağrılarak filtre değişimi ve gaz ölçümü yaptırınız.

Bir cevap yazın

Bizi Arayın